News Żużel

Stal Gorzów będzie ścigać się w najsilniejszym składzie

Moje Bermudy Stal Gorzów przystąpi do sezonu 2020 w najsilniejszym składzie. Wszyscy zawodnicy przystali na nowe warunki kontraktowe i parafowali aneksy – poinformowali dziewięciokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie.

Pierwszym zawodnikiem, który porozumiał się z klubem był Bartosz Zmarzlik. W ślad za mistrzem świata poszli Krzysztof Kasprzak oraz Szymon Woźniak. Do końca ważyły się losy Duńczyków, ale nie ze względu na brak ich podpisu pod aneksem tylko z powodu braku zgody macierzystej federacji na ich starty w Polsce. Ostatecznie wszystko zakończyło się happy endem, duńska federacja zezwoliła swoim rodakom na starty w najlepszej lidze świata. Do dyspozycji trenera Stanisława Chomskiego będzie także cała formacja juniorska.

– Wszyscy zawodnicy chcieli reprezentować klub w tym sezonie i pomimo obniżek kontraktowych są z nami, chcą jeździć dla kibiców w Gorzowie Wielkopolskim. Rozmowy od strony finansowej były łatwe. Wszyscy zawodnicy zaakceptowali nowe stawki. Jesteśmy w komplecie, gotowi do walki o najwyższe cele – wyznał Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający klubu.

– Największym wyzwaniem było w jaki sposób przetransportować do Gorzowa dwa psy Nielsa Kristiana Iversena. „PUK” ma hodowlę psów, w ostatnim czasie jego pupile przeszły szczepienia i ich podróż standardowymi środkami komunikacji nie była możliwa. Ostatecznie udało nam się rozwiązać tę kwestię i zawodnik zawita do nas razem ze swoimi psami – ujawnił Michalski.

Przedstawiciele kraju Hamleta w najbliższych dniach przyjadą do Gorzowa Wielkopolskiego, aby odbyć czternastodniową, obowiązkową kwarantannę. Mieszkania zawodnikom na czas pobytu w mieście nad Wartą udostępnił jeden z partnerów klubu. Treningi żużlowcy rozpoczną 29 maja.

(za stalgorzow.pl)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

Reklama

Gallery

6 8 5 3

Naszym zdaniem