News

Michał Kucharczyk piłkarzem Pogoni

29-letni pomocnik, 9-krotny reprezentant Polski, 5-krotny mistrz Polski i zdobywca 6 Pucharów Polski Michał Kucharczyk został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. Związał się z Dumą Pomorza 3-letnim kontraktem. Jest piątym letnim wzmocnieniem klubu.

Piłkarz jest wychowankiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W 2010 roku zadebiutował w Legii Warszawa, którą reprezentował przez 9 kolejnych sezonów. Rozegrał w niej 240 meczów ligowych i strzelił 48 bramek. Zanotował też 42 gry w ramach Pucharu i Superpucharu Polski, w których zdobył 8 kolejnych goli. Piłkarz ma na swoim koncie także aż 67 spotkań w ramach rozgrywek międzynarodowych – w eliminacjach oraz fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W tych meczach strzelił 15 bramek. W zeszłym sezonie reprezentował rosyjski Urał Jekaterynburg. W tamtejszej ekstraklasie wystąpił w 16 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę oraz 3 meczach krajowego pucharu. Wraz z końcem sezonu stał się wolnym zawodnikiem.

W lutym 2011 roku piłkarz zadebiutował w reprezentacji Polski, w której dotąd rozegrał 9 meczów i zdobył jednego gola.

Kucharczyk dzierży dwa ciekawe rekordy, które wciąż może poprawiać: jest piłkarzem polskiego klubu z największą liczbą spotkań w europejskich pucharach (67) oraz indywidualnym rekordzistą pod względem liczby zdobytych Pucharów Polski (6).

– W polskich realiach trudno jest mi wyobrazić sobie pozyskanie bardziej utytułowanego i doświadczonego w bojach piłkarza – mówi szef pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk. – Michał wnosi do zespołu bardzo dużo jakości oraz ogranie. Cieszymy się, że udało nam się przekonać zawodnika i doprowadzić do tego transferu.

Zawodnik będzie występował w Pogoni z numerem 18. Dołączy do drużyny na początku przyszłego tygodnia.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

Reklama

Gallery

6 8 5 3

Naszym zdaniem