Ekstraklasa News

Michał Karbownik z nowym kontraktem

Michał Karbownik
Fot. Legia.com

Legia Warszawa poinformowała oficjalnie o przedłużeniu umowy z Michałem Karbownikiem. Teraz kontrakt zawodnika obowiązuje do 2024 roku.

Lewy obrońca jest absolwentem Akademii Legii, do której trafił w wieku 14 lat. Obecnie jest już jednym z najważniejszych graczy w pierwszym zespole.

‌Przedłużenie umowy prawdopodobnie niczego nie zmieni w kwestii odejścia Karbownika z Legii latem. Piłkarzem interesują się drużyny z czołowych lig. Nowa umowa pozwoli natomiast wicemistrzom Polski na uzyskanie lepszej kwoty za transfer.

– Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie – powiedział Karbownik, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

‌- Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku – dodał.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

Reklama

Gallery

6 8 5 3

Naszym zdaniem