News

Mateusz Spychała zawodnikiem Warty Poznań

Kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok podpisał z Wartą Poznań Mateusz Spychała. 22-letni boczny obrońca został zawodnikiem „Zielonych” na zasadzie wolnego transferu. W minionym sezonie nowy piłkarz Warty rozegrał 24 mecze w PKO Ekstraklasie, w barwach Korony Kielce.

– Mateusz jest naszym pierwszym, ale nie ostatnim wzmocnieniem prawej strony obrony. Cieszymy się, że wybrał Wartę Poznań, ponieważ to młody, perspektywiczny zawodnik, z doświadczeniem na poziomie Ekstraklasy, a do tego Wielkopolanin – podkreśla dyrektor sportowy Robert Graf i dodaje: – Wierzymy w to, że podniesie jakość oraz wzmocni rywalizację na prawej stronie obrony Warty Poznań.

Mateusz Spychała pochodzi z Sierakowa i rozpoczął przygodę z piłką w tamtejszej Warcie. Z niej trafił do Lecha Poznań. Przez 7 lat grał i trenował w jego zespołach juniorskich, a następnie występował w rezerwach. Odszedł z Bułgarskiej jako 18-latek i reprezentował barwy Radomiaka Radom, Wigier Suwałki i Stali Mielec.

W 2019 roku przeniósł się do Korony Kielce i w minionym sezonie zagrał dla niej 24 razy w Ekstraklasie. Odszedł z Korony po zakończeniu rozgrywek i jako wolny zawodnik związał się z Wartą Poznań. Podpisał kontrakt do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

Reklama

Gallery

6 8 5 3

Naszym zdaniem