Ekstraklasa News

Frantisek Plach: Mamy za sobą pracowity okres

Bramkarz Piasta Gliwice, Frantisek Plach, przyznał w rozmowie z redakcją oficjalnej strony internetowej klubu, że spodziewa się zupełnie innych warunków gry, po wznowieniu rozgrywek PKO Ekstraklasy.

– Warunki na pewno są inne, okoliczności pandemii i cała otoczka jest inna, choć okres przerwy jest podobny jak po zimie. Pamiętamy, że wracamy do rozgrywek, a więc jesteśmy w trakcie sezonu, który chcemy dokończyć z jak najlepszym wynikiem. Ponadto mecze mają być rozgrywane bez kibiców, będą też inne obostrzenia, ale my musimy się skoncentrować jedynie na grze, bo tylko to może nam przynieść sukces – powiedział 28-letni Słowak, który liczy, że kibice niebawem powrócą na stadiony.

– Nie wiem w jak odległej perspektywie, ale liczę, że powoli wszystko będzie wracać do normalności i już niedługo wrócą także kibice na stadion. Co do pierwszego meczu, to wierzę, że nasza gra będzie wyglądała dobrze. Mamy za sobą pracowity okres, w którym mocno przygotowywaliśmy się do wznowienia rozgrywek. Mogliśmy wrócić do treningów całą drużyną i jestem zdania, że nie straciliśmy formy, którą prezentowaliśmy przed przerwą – dodał Plach.

W sobotę Piast Gliwice, zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Kraków.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

Reklama

Gallery

6 8 5 3

Naszym zdaniem