Ekstraklasa News

Baszkirow: Wykonaliśmy jako zespół dużo dobrej pracy

Piłkarz Zagłębia Lubin, Jewgienij Baszkirow, przyznał, że czuje się dobrze przygotowany do wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy.

– Czuję się bardzo dobrze jeśli chodzi o dyspozycję fizyczną i psychiczną. Wykonaliśmy jako zespół dużo dobrej pracy w tych ciężkich warunkach i teraz trzeba to przełożyć na boisko. Z każdym meczem będziemy nabierali większej pewności siebie – powiedział Rosjanin, w rozmowie z redakcją oficjalnej strony lubinian.

28-letni pomocnik uważa, że brak kibiców na stadionach, nie powinien negatywnie wpłynąć na postawę jego drużyny.

– Kiedy wyjdzie się już na murawę i kiedy wykona ten pierwszy krok na stadionie, zobaczy się przeciwnika na boisku, to momentalnie poczuje się wolę walki i chęć zwycięstwa. Dlatego nie obawiam się, że brak publiczności wpłynie na nas jakoś negatywnie – dodał Baszkirow, który został również zapytany, czy nie obawia się powrotu na ligowe boiska, w obliczu pandemii koronawirusa.

– Myślę, że w Polsce naprawdę dobrze radzą sobie w kwestii przygotowania do restartu rozgrywek. Mamy również przykłady z Niemiec czy Czech, które pokazują, że jest to możliwe. Oczywiście, niektórzy na pewno z tyłu głowy będą mieli to, że ryzyko zawsze jest, ale staram się o tym nie myśleć. Każdego dnia, rano i wieczorem, mierzymy sobie temperaturę i wypełniamy specjalny protokół medyczny, który przekazujemy do naszego sztabu medycznego. Na bieżąco jesteśmy w kontakcie z naszymi lekarzami i możemy zwrócić się do nich z każdą wątpliwością – odpowiedział Rosjanin.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

Reklama

Gallery

6 8 5 3

Naszym zdaniem